من میخواهم بدانم که ، راستی راستی زندگی یعنی این که توی یک تکه جا ، هی بروی و برگردی تا پیر شوی و دیگر هیچ ، یا این که طور دیگری هم توی دنیا میشود زندگی کرد؟

ماهی سیاه کوچولو

صمد بهرنگی

میدونی من اصلا قصدم این نیست مثل این پیجای اینستاگرامی بیام مثلا مطالب انرژی بخش بدم :/ کار باید انجام بشه و هرکس دست خودش هست و مطمئن نیستم جمله ها یا نوشته های انگیزشی به این صورت تاثیری داشته باشه. به این صورت که تو همش بخونی انگیزه بگیری ظاهرا بعد عمل نکنی :/

فقط میگم چرا ماها فکر نمیکنیم؟ چطوری هست که روزمونو شب و شبمونو روز میکنیم؟ بی هیچ تلاشی بی هیچ هدفی بی هیچ برنامه ای برای آینده. من خودم اعتراف میکنم که تا ۲۱-۲۲ سالگیم اونجوری که باید نبودم. دنبالش بودما میدونستم نمیدونم بلد نیستم ضعف دارم ولی راهشو نمیدونستم . پیدا نمیکردم و کسی نبود چه توی عکاسی که استادهام واقعا چیز زیادی جز تکنیک یاد ندادن. دیگه چه برسه به راه زندگی. شک دارم حتی خودشون پیدا کرده بودن یا نه. ولی من شانس آوردم. آشنایی با کسی که راهو بهم نشون داد از خوشبختی های زندگیم بود و هست. تا ابد هست. من حسرت قبل از اون موقع رو میخورم گاهی اوقات که خیلی مزخرف بودم و نمیدونستم. با این حال اون شخص عزیز به من گفت دیر نیست برای شروع کردن و کسایی رو دیده که تونستن و باقی ماجرا. میبینی یه استاد خوب تورو تشویق میکنه تورو ارزیابی میکنه و راهو متناسب با چیزی که هستی بهت نشون میده. کمک میکنه حتی چیزی که روحتم خبر نداره رو بفهمی علاقه و استعدادتو پیدا کنی انگار. من قشنگ مثل یه تیکه فیلم تو خاطرم مونده اون حرفها. امیدوارم از من راضی باشن که همین برای تمام عمرم کافی. و من هنوز تلاشم اینه کار کنم و جبران کنم اون لطف رو و البته زمان از دست رفته رو. هرچندکه کتاب میخوندم اما هدفدار نبود مطالعه هام. و تو دوره جوونی و نوجونیمم کتابهای تخیلی مثل هری پاتر یا ترسناک مثل دارن شان و از این دست میخوندم. هراز گاهیم به لطف مها کتابهای دیگه ای بودمثل سلام کسی اینجا نیست یا کتاب ماتیلدا یا شکسپیر یا راز فال ورق و غیره. سینوهه رو هم خوندم پزشک فکر میکنم مصری بود نه؟ باورت میشه تصویری تو ذهنم مونده؟ اونم دوست داشتم فکر میکنم شبیه نوشته های تاریخی بود نمیدونم چرا جذبش شدم. ولی کتابهای عالی نبودن که بگم من بااک خونده بودم یا سونتاگ یا داستایفسکی یا جین ایر و خیلیای دیگه.

بیا یه کاری کن. اگه شروع نکردی همین روزا استارتشو بزن. و شروع کن به خوندن آثار نویسنده های بزرگ مثل بااک و داستایفسکی و. دنبالش که بری راه بروت باز میشه کم کم یاد میگیری. خودتو میشناسی. دیر نیست هیچوقت برای شروع. شاید کار سختیم باشه اولش ، ولی می ارزه. قول میدم دنیای فوق العاده ای رو تجربه کنی. از همین روزها کتاب بخر و بخون. زبان یادبگیر هر زبانی که دوست داری. فیلم ببین یا تئاتر برو یا خب الان که همه مجبورن تو خونه بمونن زنگ بزن کتاب فروشی مولی برات کتاب بفرسته تا مجبور نشی از خونه بیرون بری! من از زیر صفر شروع کردم نمیدونم الان کجای کارم اما واقعا دنیام تغییر کرد و بزرگ شدم . اندازه ی خودم دارم تلاشمو میکنم. درسته بعضی جاها اشتباه میکنم یا شکست میخورم اما خودخواسته نیست. قبل این که قضاوت کنیم فکر میکنم باید این رو در نظر بگیریم هیچ آدمی مخصوصا نمیخواد که اشتباه کنه حداقل ادمای سالم اینجوری نیستن پس میشه حق داد به ادمها تا اشتباه نباشه مسیر درست هم معنی نداره. امیدوارم برای تو هم اتفاق های خوبی بیفته. خودت باید خودتو نجات بدی از زندگیای پوچ از روزمرگی ها. از بیکاری از بی سوادی و از خیلی چیزهای بدتر. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

استقلال نیلو رایانه تولید کننده محصولات روشنایی و نورپردازی LED در کرمان مبل ایفل خمیر ایتالیایی gingarna آپدیت آفلاین نود 32، آپدیت آنلاین نود 32، آنتی ویروس نود 32 سایت ایران نوین Lisa تخته سیاه